Back to the top
zooming-background

Co nowego?

Tegoroczna Harasymiada będzie trwała dwa dni 6 i 7 września. Pierwszego dnia jej uczestnicy będą mogli posłuchać recytacji najmłodszych, zespołu Arete oraz występu Pawła Orkisza. Na zakończenie tego dnia zaplanowano ognisko harcerskie. To wszystko w Komańczy i Restauracji pod Kominkiem. 

Drugi dzień tej wyjątkowej imprezy odbędzie się na Przełęczy Wyżej. Na początku złożenie kwiatów pod pomnikiem Jerzego Harasymowicza, następnie Narodowe czytanie pod Połoniną,rajd Pod Połoniną, a na zakończenie ognisko.

10

Za nami już prawie wakacje, co jednak nie oznacza koniec imprez i dobrej zabawy. Jeśli 1 września będziecie w Ustrzykach lub okolicach to zapraszamy do odległej ok. 15 km Ropienki. Tego dnia odbędzie się tam wielkie świętowanie Koła Gospodyń Wiejskich z okazji 65-lecia. Będziecie mogli tam zasmakowań wielu regionalnych i tradycyjnych potrwa, zobaczyć a także nabyć rękodzieło artystyczne i oczywiście dobrze się zabawić 🙂

Zatem zapraszamy!

 

11

Bieszczady. 20 największych atrakcji przyrodniczych to bogato ilustrowana opowieść przewodnicka, której bohaterami są bieszczadzkie zwierzęta, rośliny i …widoki. To 20 propozycji wycieczek pieszych (ewentualnie w części rowerowych), poprowadzonych przez miejsca mniej popularne i zatłoczone, które nawet latem oferują przyrodę w stanie naturalnym, a nawet niekiedy …dzikim. Dzikość to w dużej mierze wtórna, sporo na trasach miejsc takich, jak Caryńskie, które ongiś gromadziło licznych pielgrzymów, a dziś ich śladami wędrują niedźwiedzie czy wilki. Ale pomimo tego, że nie jest dzikością pierwotną, ma do zaoferowania autentyczny kontakt z rozkwitającą przyrodą.

Przewodnik szybko zyskała miano bestsellera 2019 roku 🙂

Zobacz więcej informacji o przewodniku TUTAJ 

 

58

Wielkimi krokami zbliża się koniec sierpnia, a wraz z nim dla wielu z Nas oznacza to koniec wakacji, urlopu. Bieszczady tradycyjnie już ten czas będą świętować wyjątkowo Festiwalem Natchnieni Bieszczadem.

W piątek i sobotę tj. 23-24.08.2019 r.  w centrum Cisnej (na parkingu) koncerty, wystawy, warsztaty rzemiosła, degustacje wyrobów regionalnych i wiele innych atrakcji. Kulminacją festiwalu będzie koncert – Legendy Bieszczad – KSU i muzycy z Matragony!

W niedzielę tj. 25.08.2019 r. pofestiwalowy piknik rodzinny „NATCHNIENI BIESZCZADEM” i „Pożegnanie Lata 2019″ na Wyspie Energetyk w Polańczyku 🙂

 

Na wszystkie dni festiwalu wstęp wolny 🙂

 

16

Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku w niedzielę tj. 18 sierpnia po raz kolejny zaprasza na imprezę pt. „Karpaty Zaklęte w Drewnie”, która finansowana jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Główny cel tego wydarzenia to przybliżenie wszystkich aspektów związanych z drewnem i jego obróbką. Będziemy mogli zobaczyć pokazy obróbki drewna, prezentacje dorobku  nadleśnictw, gry i zabawy dla dzieci, i nie tylko. Jeśli chodzi o część kulinarną, to o nasz kubki smakowe zadbają Koła Gospodyń Wiejskich.

W trakcie imprezy odbywać się będzie giełda staroci „Galicyjska Graciarnia”. Zatem zapraszamy!

8

Zarówno najmłodszych jak i starszych zapraszamy do poznania naszego „domowego” ogrodu pełnego ziół, a także warzyw. Ta pożyteczna atrakcja cieszy się dużym zainteresowaniem u naszych gości 🙂

Jakie zioła poznacie?

Miętę czyli królowa orzeźwienia

Szałwię, która doskonale Cię zrelaksuje

Liść laurowy i lubczyk, dodadzą smaku każdej zupie

Tymianek dobry w zupie i pomocny w leczeniu uporczywego kaszlu

Podziwiać także możecie piękne zioła w postaci kwiatów…

Królowa odporności jeżówka purpurowa

Jak i bardziej pełniący funkcję ozdobną krwawnik żółty…

Wypić filiżankę kawy czy zjeść obiad w takim towarzystwie to czysta przyjemność i rozkosz dla naszych zmysłów 🙂

Zapraszamy!

35

Lato w pełni i cieszymy się bogactwem świeżych owoców i warzyw, które także co raz częściej zapraszamy do menu. Tym razem polecamy przepyszny placek po bieszczadzku w wersji wegetariańskiej. Cukinia, papryka, pomidory pełne słońca i oczywiście witamin, mikroelementów na pewno zadbają o nasze zdrowie.

Zatem zapraszamy do Huculskiej i Niedźwiadka do zasmakowania naszego letniego menu 😉

 

15
© Arel Ustrzyki Dolne 2017; realizacja: mojebieszczady.com sp. z o.o.